Dva způsoby, kterými řešíte hledání nového bydlení nebo přesun finančních prostředků mezi investičními nemovitostmi. Např.:
Pojďme se podívat na oba způsoby. Dnes začneme s prodejem nemovitosti s návazností na koupi nové nemovitosti a v dalším e-mailu se dozvíte, jak nejdříve nemovitost koupit a pak až prodat tu svojí stávající.
Příklad: Sedíte ve svém bytě 2+kk plném nábytku, kolem běhají děti a vy už nevíte, kam se schovat, v tom si řekněte „sakra, ten byt je malý“. Tak to je ten moment, kdy začíná Váš sen o novém bydlení. Co si naplánovat a jaké otázky si pokládat, se dozvíte krok po kroku níže.
Jak na to?
Kvalitně si vyhodnoťte situaci s odborníkem, který má přístup k datům z lokálního trhu s nemovitostmi a řekne Vám na základě těchto dat, za kolik prodáte, za kolik koupíte, jak dlouho vše bude trvat a jak na sebe navázat tok peněz a předání nemovitostí.
Ale pár obecných tipů mám pro Vás už teď:
+ Výhody
– Nevýhody
PS: Příště se podíváme, jak to udělat přesně opačně, tedy koupit nemovitost a zafinancovat jí následně z prodeje Vaší nemovitosti. Níže se zatím podívejte na otázky, které je dobré si v obou případech návazností položit?
Definujte si, jak by mělo Vaše nové bydlení vypadat.
Nechte si vypracovat finanční analýzu.
Zhodnoťte situaci
Pokud vše sedí, zahajte prodej Vaší nemovitosti.
Jak vidíte otazníků je spousta. Často se stává, že se lidé pustí do realitního obchodu, na počátku si tyto otázky nepoloží a přijdou o spoustu času a peněz. Věnujte dostatek času přípravě a ušetříte si tak spoustu starostí. peněz a předání nemovitostí.